5 poveikio srities projektai siekia stipresnių pilietinės visuomenės gebėjimų ir didesnio tvarumo
Didelės apimties projektai
Santrauka:
Lietuvos NVO iki šiol rėmėsi projektiniu finansavimu ir neprioretizavo lėšų pritraukimo kaip strateginės organizacijų krypties. Turimą milžinišką fizinių aukotojų ir verslo paramos pritraukimo potencialą įrodė pastarųjų metų COVID-19 bei karo Ukrainoje sąlygotas didžiulis filantropijos šuolis šalyje. NVO sektorius lėšų pritraukimo ir finansavimo šaltinių diferencijavimo aspektais buvo ypatingai silpnas. Šalyje nebuvo nei vienos tęstinės lėšų pritraukimo specialistų rengimo programos: NVO darbuotojams trūko tarptautinių ekspertų mokymų, gerosios patirties sklaidai skirtos platformos. Lietuvoje veikiančios mažos, regioninės arba naujai įsteigtos organizacijos neturėjo galimybės perimti šalyje patikrintų ir su ribotais ištekliais įgyvendinamų lėšų pritraukimo metodų.
Atliepiant į NVO poreikius, VšĮ Geros valios projektai kartu su partneriu, Slovak Fundraising Centre, iniciavo projektą FUNDRAISING.LT, kurio tikslas – sustiprinti Lietuvos NVO sektoriaus finansinį tvarumą sukuriant lėšų pritraukimo specialistų kompetencijų ugdymo modelį ir sudarant sąlygas formuotis profesionalų bendruomenei. 27 mėnesius trukusio projekto metu buvo sukurta ir išbandyta pirmoji Lietuvoje išplėstinė lėšų pritraukimo kompetencijų ugdymo programa ir sukurtos sąlygos nuolatiniam NVO sektoriaus tobulėjimui užtikrinti: sukurtas unikalus portalas Fundraising.lt, įgyvendintos nacionalinės ir tarptautinės tinklaveikos veiklos. Projektas buvo orientuotas į jau dirbančius NVO lėšų pritraukimo specialistus, NVO sprendimų priėmėjus, mažų/regioninių NVO atstovus ir būsimus NVO darbuotojus – potencialius lėšų pritraukimo specialistus.
Projekto ilgalaikis rezultatas – kokybinis NVO lėšų pritraukimo procesų pokytis, kuris prisidės prie reikšmingo pritraukiamos paramos augimo, finansavimo šaltinių diversifikavimo ir aukojimo kultūros vystymosi Lietuvoje. Tai yra vienas reikšmingiausių veiksnių, siekiant pilietinės visuomenės organizacijų gebėjimų stiprinimo ir tvarumo didinimo.
Rezultatai:
- Projekto Fundraising.lt metu buvo sukurta ir išbandyta pirmoji šalyje lėšų pritraukimo kompetencijų ugdymo programa Fundraising.lt PRO, kurioje dalyvavo 30-ies skirtingų NVO atstovai.
- Sukurta tinklaveikos platforma Fundraising@LT, kuri apima informacijos apie lėšų pritraukimą sklaidai skirtą interneto svetainę www.fundraising.lt, neformalius bendruomenės susitikimus Fundraising@LT klubas, konferencijas, atvirus ir uždarus mokymus ir kitus renginius, skirtus stiprinti Lietuvos NVO lėšų pritraukimo potencialą
Nuorodos: https://fundraising.lt/
APF skirta suma: 149 975,28 Eur
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020-10-01 – 2022-12-31
Santrauka: Projektas buvo skirtas NVO darbuotojų ir vadovų kompetencijų stiprinimui bei jų tarpusavio bendradarbiavimo skatinimui. Dirbdami NVO lauke yra susiduriama su šiomis pagrindinėmis problemomis:
- nepakankamais NVO gebėjimais atstovauti pažeidžiamų asmenų grupių interesus viešosios politikos sprendimų priėmimo procese.
- nepakankamais NVO vadovų lyderystės ir vadovavimo gebėjimais vystant ilgalaikes strategijas, organizacijų tikslus, vedant derybas su paslaugų vystytojais.
- darbuotojų bendradarbiavimo ir atstovavimo kompetencijų trūkumu.
- nepkankamu bendradarbiavimu tarp toje pačioje teritorijoje veikiančių su pažeidžiamais asmenimis dirbančių NVO.
- informacijos sklaidos apie įdiegtas NVO naujoves trūkumu.
Rezultatai:
- Buvo įgyvenditos 22 gebėjimų stiprinimo veiklos organizacijų bei jų padainių vadovams, darbuotojams ir savanoriams – strateginės sesijos, konsultacijos išorinės ir vidinės komunikacijos klausimais, mentorystė kitose organizacijose ir kt.
Nuorodos: www.ksiforumas.lt
APF skirta suma: 120673,88 EUR
Įgyvendinimo laikotarpis: 2021-01-04 – 2023-03-03
Santrauka: Per 30 mėn. buvo surengta 15 interaktyvių mokymų, 5 mentorystės sesijos jaunimo ir su jaunimu dirbančioms Šiaulių krašto PVO bei tarptautinė karjeros ir įgūdžių formavimo konferencija ,,Išmok. Kurk. Veik“, kurioje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių. Suburta daugiau nei 60 asmenų savanorių komanda. Pasirašyta jungtinė veiklos vykdymo ir bendradarbiavimo strategija. Į projekto veiklas įsitraukė dalyviai iš visos Šiaulių apskrities, pritraukta dalyvių iš Kauno, Klaipėdos, Vilniaus, Trakų ir kt.
Rezultatai:
- Pasirašyta jungtinė veiklos vykdymo ir bendradarbiavimo strategija Šiaulių apskrityje
APF skirta suma: 117 947,30 Eur
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020-12-01 – 2023-05-30
Santrauka: NVO akseleratorius – tai 1,5 metų trukmės į ilgalaikį poveikį Lietuvos regionuose orientuota unikali NVO gebėjimų stiprinimo programa, paremta geriausiomis startuoliams (jauniems inovatyviems verslams) taikomomis veiklos vystymo praktikomis. Mokymų programa suskirstyta į du etapus. Pirmajame (Sprintų etape), buvo susitelkta į bazinių verslumo žinių suteikimą. Jame dalyvavo 10 komisijos atrinktų NVO iš 7 savivaldybių. Sprintų metu pademonstruotas progresas nulėmė 5 geriausių dalyvių dalyvavimą antrajame (Maratono) etape, kur dėmesys buvo skiriamas praktiniam idėjų įgyvendinimui padedant lektoriams ir mentoriams. Akseleratorius siekė paskatinti regionuose veikiančias NVO tiek į savo veiklos sritis, tiek į finansavimo šaltinius bei bendruomenių įtraukimą pažiūrėti ne tik kūrybiškiau, bet ir veikti tvaraus veiklos modelio principais, siekiant kurti pokytį regionuose. Programos metu net trys iš penkių dalyvių susikūrė pajamas generuojančias ir vietos bendruomenę stiprinančias veiklas.
Rezultatai:
- Trys iš penkių NVO dalyvių susikūrė pajamas generuojančias ir vietos bendruomenę stiprinančias veiklas.
Nuorodos: https://www.nvoakseleratorius.lt/
APF skirta suma: 90 577,09 EUR
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020-11-16 – 2022-11-15