Partneriai: Lietuvos žurnalistų sąjunga 

Santrauka: 

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ su regioniniais partneriais įgyvendins projektą, orientuotą į didesnį skaidrumą Širvintų regione, pasižyminčiame autokratijos požymiais, informacijos ir žodžio laisvės ribojimais. Projekto eigoje bus pakelta Širvintų žurnalistų profesinė kompetencija, bendradarbiaujant sostinės ir Širvintų žurnalistams bus atliekami žurnalistiniai tyrimai, orientuoti į viešojo sektoriaus skaidrumą ir viešųjų pinigų panaudojimą šiame regione. Pasitelkiant tiriamosios žurnalistikos metodus ir šiuolaikinius įrankius, bus aiškinamasi vietos valdžios veiklos specifika, nustatomi galimo piktnaudžiavimo valdžia atvejai. Projektas pakels skaidrumo ir valdžios atskaitomybės lygį Širvintų krašte, atkreips visuomenės dėmesį į demokratijos ir žodžio laisvės padėtį ne tik Širvintose, bet ir kitose Lietuvos savivaldybėse.

Įgyvendinimo periodas: 2020-12-01 – 2021-02-28

Santrauka: 

Projektas „Priešakinėse Linijose“ Lietuvoje: savanoriai padeda medikams budinti visuomenę dėl COVID-19.

Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) drauge su savanoriais iš Lietuvos įgyvendina projektą „Priešakinėse linijose”, visus su klastinga COVID-19 liga susidūrusius savo šalies piliečius ragina  savo patirtimi pasidalinti su visuomene ir tokiu būdu prisidėti prie visuomenės sąmoningumo auginimo bei sergančiųjų stigmatizacijos mažinimo. 

Turinį padeda kurti gausus būrys medikų, besidalinančių naujausiomis žiniomis apie COVID-19 ligos prevencijos būdus, eigą ir galimas pasekmes žmogaus sveikatai. Projekto „Priešakinėse linijose“ turinys video, straipsnių bei nuotraukų formatu yra talpinamas populiariausiame Lietuvos portale DELFI bei projektą įgyvendinančios komandos „Ugdanti komunikacija“ socialiniuose tinkluose. Įrašai sulaukia virš 10 000 peržiūrų.

Tai jau antra projekto „Priešakinėse linijose“ komandos iniciatyva. Dar pirmo karantino metu, kuris Lietuvoje truko nuo kovo iki birželio vidurio projekto „Priešakinėse linijose“ 20 savanorių komanda daugiau nei du mėnesius trukusiame projekte kvietė medicinos darbuotojus tapti karantino dienoraščio metraštininkais ir supažindino Lietuvos visuomenę su jų darbo užkulisiais, emocijomis bei tikrais išgyvenimais susidūrus pirmą kartą su tokio masto pandemija. Šimtai autentiškų nuotraukų komandos bei pačių medikų darytų nuotraukų iš Lietuvos ligoninių, kelios dešimtys išskirtinių bei atvirų interviu su medicinos darbuotojais Lietuvoje ir užsienyje, beveik dvi dešimtys išskirtinių reportažų, beveik 150 projekto paminėjimų populiariausiose žiniasklaidos priemonėse – tokį darbą per pirmąjį karantiną atliko daugiau nei 20-ies savanorių kūrybinė komanda.

Projekto „Priešakinėse linijose“ visa medžiaga: www.ugdantikomunikacija.lt ir Facebook @Ugdanti komunikacija 

Projektas #PriešakinėseLinijose | Ugdanti komunikacija video

#PriešakinėseLinijose | Užkulisiai | Kauno klinikinės ligoninės darbas su COVID-19 pacientais (II) video

PRIEŠAKINĖS LINIJOS II 

Birutė Gaučaitė: Koronavirusu užsikrėtusi Birutė labai greitai atsidūrė ligoninėje: iš karto pajutau, kad simptomai visai kitokie nei peršalimo

Akvilė, su COVID-19 susidūrusi 8 mėnesį būdama nėščia: Nėštumo metu COVID-19 liga susirgusi gydytoja – atvirai apie tai, ką teko patirti: jautiesi kaip fantastiniame filme

VISI STRAIPSNIAI: https://m.delfi.lt/projektai/priesakinese-linijose/

 

Įgyvendinimo periodas: 2020-11-07 – 2021-01-30