Sandra Adomavičiūtė. Turiu svajonę (kalba iš Vaivorykštės apdovanojimų)

Birželio 8 dieną, šeštadienį, vyko Lithuanian Pride 2024. Vaivorykštės apdovanojimuose Atviros Lietuvos fondas įsteigė nominaciją „Aktyvus pilietis“. Tai nominacija, skirta vienam iš 11 Aktyvių piliečių fondo finansuotų projektų, kurie buvo skirti LGBTQ bendruomenės lygiateisiškumui, įtraukimui ir palaikymui. Ekspertų vertinimu nominacija atiteko Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacijai, dirbusiai su LGBTQ jaunimu Visagine.

Dalinamės kalba, kurią Atviros Lietuvos fondo direktorė Sandra Adomavičiūtė:

„Prieš beveik trisdešimt penkerius metus atkurdama nepriklausomybę Lietuva žadėjo laisvę, demokratiją ir lygias teises visiems savo piliečiams. Kovojome su priespauda, kovojome su persekiojimu ir svajojome apie laisvą valstybę.

Tačiau šiandien gyvendama laisvoje šalyje su liūdesiu matau, kad ta laisvė ir tas teisingumas yra skirti ne visiems. Kad mes vis dar turime atitikti įsivaizduojamus standartus, esame verčiami tilpti į rėmus ir jokiu būdu negalime laisvai spręsti dėl savo gyvenimo. Kažkas vis dar turi galią ir teisę pasakyti, ką galime ir ko negalime mylėti, su kuo galime ir negalime kurti šeimos. Taip neturi būti. Turiu daug svajonių, kokioje Lietuvoje noriu gyventi.

Turiu svajonę, kad kiekvieną birželį Gedimino pilyje suplėvėsuotų vaivorykštės vėliava. Ir niekas dėl to nesipiktintų.

Turiu svajonę niekada nebegirdėti neapykantos, paniekos ir pažeminimo žodžių savo bendrapiliečiams.

Turiu svajonę, kad kiekvienas Lietuvos žmogus galėtų eiti susikibęs rankomis su savo partneriu ar partnere Gedimino prospektu, Laisvės alėja ar Palangos tiltu. Ir kad niekam šioje šalyje nebereikėtų slėptis.

Turiu svajonę, kad vieną dieną galėčiau dalyvauti oficialioje santuokos ceremonijoje Telšiuose, Skuode, Kupiškyje ar Šiauliuose, kai tuoksis tos pačios lyties žmonės. Turiu svajonę, kad ta diena ateitų greitai.

Turiu svajonę, kad turėti dvi mamas ar du tėčius būtų taip pat natūralu ir paprasta kaip ir turėti tik mamą, tik tėtį ar tik senelius.

Turiu svajonę, kad išmokytume savo vaikus gerbti ir priimti įvairovę.

Turiu svajonę gyventi atviroje Lietuvoje.

Tokia yra mano viltis. Ir toks tikėjimas, dėl kurio mes kasdien dirbame. Ir be galo džiaugiuosi, kad šioje misijoje susitinka tiek įvairių organizacijų ir turime tokį milžinišką palaikymą iš tarptautinės bendruomenės Pati ypatingiausia padėka keliauja Aktyvių piliečių fondui. Tai yra Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino parama atvirai, pilietiškai ir lygiateisiškai Lietuvai.

Šiandien už aktyvų veikimą siekiant laisvės visiems, norėčiau įteikti „Aktyvaus piliečio“ nominaciją organizacijai, dirbusiai su LGBTQ jaunimu Visagine – Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacijai.  Ačiū Jums.

Kontaktai

Atviros Lietuvos fondas
Didžioji g. 5, Vilnius 01128,

Tel. +370 614 02379
el. paštas: info@apf.lt
www.apf.lt

Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai yra Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės indėlis mažinant ekonominius ir socialinius skirtumus bei stiprinant dvišalius santykius su 15 ES šalių Vidurio ir Pietryčių Europoje bei Baltijos šalyse. 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikia EEE finansinio mechanizmo finansuojamas Aktyvių piliečių fondas, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti skiriantis 9 mln. eurų.

Fondą administruoja