Prieš daugiau nei mėnesį paskelbta reta galimybė nevyriausybinių organizacijų darbuotojams ir savanoriams kelti kvalifikaciją per praktiką partnerystėje svetur – praktinio mobilumo mokymosi kvietimas – sulaukė itin gausaus pareiškėjų susidomėjimo. Padėdami besidominčioms organizacijoms tikslingiau suformuluoti savo poreikį ir paraišką, pagal pateiktas užklausas suformavome atskirą „dažniausiai užduodamų klausimų“(D.U.K.) skiltį šiam kvietimui.
Kuo skiriasi nuolatinis dvišalių bendradarbiavimo iniciatyvų kvietimas ir kvietimas teikti paraiškas praktiniam mokymosi mobilumui? Ar paraiškoje galima nusimatyti tiek partnerio iš Lietuvos kelionę į šalį donorę, tiek partnerio iš šalies donorės kelionę į Lietuvą? Ar projekte galima planuoti veiklas dviejose šalyse (pavyzdžiui, Norvegijoje ir Islandijoje) vienos kelionės metu? Kaip skaičiuoti praktinio mokymosi mobilumo apgyvendinimo, kelionės, maitinimo kainas? Ar priimančioje organizacijoje gali būti tik vienas mentorius, ar jų gali būti ir daugiau?
Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galite rasti čia
Primename, kad iki 2022 m. gruodžio 15 d. 23:59 val. Lietuvos laiku nevyriausybinės organizacijos gali teikti projektus NVO darbuotojų ir savanorių stažuotėms į Islandiją, Lichtenšteiną arba Norvegiją (fondo šalis donores) arba kviestis jų ekspertus į Lietuvą, semtis patirties, megzti partnerystes, kurti bendrus projektus su NVO atstovais. Šie praktinio mokymosi mobilumo projektai pilnai padengiami „Aktyvių piliečių fondo“ lėšomis. Finansuojamos tiesioginės priėmimo (mentoriaus atlyginimas, vertimas ir kt.) ir dalyvio išlaidos (kelionė, draudimas, apgyvendinimas, dienpinigiai), kompensuojamas dalyvio atlyginimas bei netiesioginės išlaidos.
Organizacijų darbuotojas(-ai)/ savanoris(-iai) (grupės nuo 1 iki 3 ) gali apeliuoti į trumpalaikius vizitus (nuo 5 iki 20 darbo dienų) į šalį donorę arba pasikviečiant kolegas ar ekspertus į Lietuvą, laikinai įsiliejant į priimančios NVO aplinką, mokantis, mezgant partnerystes, įgyjant naujų naudingų kompetencijų. Veiklos turi būti įgyvendintos iki 2024 metų kovo 31 dienos.
„Šis patirties mainų modelis pažįstamas ir imliai naudojamas organizacijų, siekiančių proaktyviai vystyti savo veiklas ir būti priešakyje. Raginame pasinaudoti retai NVO sektoriuje pasitaikančia galimybe, atversiančia platesnes perspektyvas tolimesnei organizacijos veiklai“, – kviečia „Atviros Lietuvos fondo“ programų vadovė Marta Gadeikienė.
Naujos partnerystės ar bendri projektai – galimas šių projektų rezultatas. Būtina dvišalio praktinio mokymosi mobilumo projektų sąlyga – šalies donorės nevyriausybinės organizacijos dalyvavimas projekte.
Lietuvos organizacijoms, ieškančioms partnerių, taip pat gali padėti Norvegijos Helsinkio komitetas ir Islandijos žmogaus teisių centras, atstovaujantys savo šalims APF programos kontekste. Potencialių partnerių paieškai palengvinti yra sukurtos partnerių paieškos duomenų bazės Norvegijoje ir Islandijoje.
Kvietimo dokumentai:
Kvietimas teikti paraišką dvišaliam bendradarbiavimui – praktinis mokymosi mobilumas
Praktinio mokymosi mobilumo biudžetas
Dalyvaujančios organizacijos deklaracija
Dalyvaujančios organizacijos deklaracija anglų kalba
Iškilus klausimams organizacijos gali kreiptis į Fondo operatorių adresu info@apf.lt arba pasitikrinti D.U.K. skyrelyje