Kviečiamos 3 nedidelės NVO, dirbančios žmogaus teisių srityje

Aktyvių piliečio fondo, kuris vykdomas 15 – oje Europos šalių, vykdančioji komanda rengia gebėjimų stiprinimo susitikimus, skirtus su žmogaus teisėmis dirbančių organizacijų atstovams.

5 virtualūs susitikimai ir „gyvas“ finalinis renginys Osle „Aktyvūs piliečiai už žmogaus teises“ apjungs 50 nedidelių vietos lygmeniu veikiančių žmogaus teisių NVO atstovų iš visų 15 EEE paramą gaunančių valstybių ir valstybės donorės.

Mažiau patirties turinčių, tačiau motyvuotų nevyriausybinių organizacijų atstovams iš Lietuvos šioje pusmečio trukmės gebėjimų stiprinimo programoje skirtos 3 vietos.

Programos tikslas – suteikti galimybę paramą gaunančių šalių ir Norvegijos organizacijoms susiburti, pasimokyti ir aptarti savo organizacijose ir darbe iškylančius klausimus, susijusius su specifiniais iššūkiais stiprinant vietos lygmeniu veikiančių žmogaus teisių NVO gebėjimus.

Vienas iš programos uždavinių – sukurti platformą mokymuisi ir dalijimuisi patirtimi apie vietos lygmeniu veikiančių žmogaus teisių NVO gebėjimų stiprinimą bei sudaryti sąlygas partnerystei tarp Norvegijos ir paramą gaunančių šalių organizacijų.

Dalyviai iš visų šalių bus atrinkti per vasario mėnesį. Penkis mėnesius iš eilės 1 kartą per mėnesį bus rengiami nuotoliniai susitikimai zoom platformoje. Kovo mėn. susitikimas „Susijungimas“ bus skirtas susipažinti su bendru gebėjimų stiprinimo programos kontekstu bei svarbiais veiklos aspektais. Balandžio mėn. susitikimo tema bus „Krizių valdymas“ – jame dalyvaus savo sričių ekspertai, kurie pristatys metodikas, kaip elgtis krizinėse situacijose, tokiose kaip pandemija.

Gegužės mėn. susitikimas „Sekėjai“ – diskusijos ir metodikos, kaip pritraukti daugiau organizacijos sritį palaikančių žmonių bei kokiais būdais įtraukti juos į organizacijos veiklas. Birželio mėn. tema „Kampanijos” bus vystoma per klausimą kaip veiksmingai vykdyti žmogaus teisių kampanijas, ypač vietos lygiu.

Liepos ir rugpjūčio susitikimai vadinsis „Praktika” – remiantis susitikimų patirtimi, dalyviai atliks praktines užduotis, kurias įgyvendins prieš susitikimą Osle.

Visų dalyvių susitikimas (kurio išlaidas padengs Aktyvių piliečių fondas) Osle planuojamas 2021 m. rugsėjo / spalio mėn.

Taigi, jei:

  • Dirbate nedidelėje regioninėje NVO, kuri sprendžia žmogaus teisių ar pažeidžiamų grupių bet kokio pobūdžio diskriminacijos klausimus;
  • Turite motyvacijos ir galite įsipareigoti dalyvauti visose veiklose (sąrašas pateiktas aukščiau);
  • Kalbate angliškai.

Apeliuokite į vieną iš 3 vietų, skirtų Lietuvos atstovams. Laukiame jūsų laiško (gali būti lietuvių kalba) iki 2021 m. vasario 12 d. adresu info@apf.lt

  • Vardas, pavardė;
  • El. paštas;
  • Organizacija, pareigos joje;
  • Trumpa organizacijos apžvalga ir nuoroda į jūsų organizacijos svetainę;
  • Trumpas aprašymas kaip jūs atitinkate dalyvavimo kriterijus (motyvacija, įsipareigojimas, anglų kalba);
  • Kreiptis gali tik vienas asmuo iš organizacijos. Pirmenybė teikiama pirmiesiems pareiškėjams, kurie atitinka reikalavimus.

Gebėjimo stiprinimo programos aprašas EN kalba

Kontaktai

Atviros Lietuvos fondas
Didžioji g. 5, Vilnius 01128,

Tel. +370 5 2685511
el. paštas: info@apf.lt
www.apf.lt

Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai yra Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės indėlis mažinant ekonominius ir socialinius skirtumus bei stiprinant dvišalius santykius su 15 ES šalių Vidurio ir Pietryčių Europoje bei Baltijos šalyse. 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikia EEE finansinio mechanizmo finansuojamas Aktyvių piliečių fondas, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti skiriantis 9 mln. eurų.

Fondą administruoja